شنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ , ۱۴:۲۸:۵۸
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۲/۱۲/۲ ساعت ۱۵:۵۳
لینک کوتاه مطلب:

دیدار مردمی استاندار کردستان و مدیران استانی با اهالی شهر بلبان آباد

برپایی «میز خدمت» در مساجد روستا اقدامی برای پاسخگویی و گره‌گشایی از مشکلات مردم /مشارکت حداکثری در انتخابات، نظام را در محافل بین المللی قدرتمند می‌سازد/تولید ۵۰۰ هزارتُن انواع محصولات کشاورزی در دهگلان/لیلاخ مهد پویایی فرهنگ و هنر و خاستگاه اندیشمندان و ادباء است

به گزارش روابط عمومی استانداری کردستان، “اسماعیل زارعی کوشا” امروز چهارشنبه دوم اسفند ماه، در ادامه سفرهای شهرستانی همراه با جمعی از مدیران و مسئولین استانی و شهرستانی، در مسجد جامع شهر بلبان آباد دهگلان حضور یافتند و با برپایی میز خدمت به صورت چهره به چهره ضمن ارتباط مستقیم و گفتگو با مردم، به بررسی مشکلات و درخواست‌های مردم این منطقه پرداختند.

وی در جمع مردم این شهر با تاکید بر ارائه راهکارها و راهنمایی‌های لازم برای تسریع در رفع مشکلات مردم و خواسته‌های آنها در قالب میز خدمت جامعه هدف، این دیدارهای بی واسطه را فتح‌البابی برای خدمت بهتر به مردم اعلام کرد.

استاندار کردستان با اشاره به حضور جمع کثیری از مدیران در این سفر و پاسخگویی آنان در قالب میز خدمت از مردم این شهرستان که در مسجد حضور داشتند درخواست کرد مشکلات و خواسته‌های خود را به مدیر مربوطه ارجاع دهند و مطالبات خود را مطرح کنند و تا جایی که مقدور باشد
نامه ها تک به تک بررسی خواهد شد.

زارعی کوشا در ادامه به پویایی و پشتکار نستوه مردم منطقه لیلاخ گریزی زد و گفت : بخش عمده ای از کشاورزی استان کردستان متکی به تلاش‌های کشاورزان و مردم این منطقه است که نشان از غیرت و بزرگی مردمان این دیار دارد.

وی با ذکر اینکه شهرستان دهگلان یکی از قطب های کشاورزی کشور است، یادآور شد: این شهرستان و منطقه لیلاخ در ابعاد مختلف مشهور و به عنوان یکی از مفاخر استان و منطقه کورده‌واری معروف است.

استاندار کردستان با بیان اینکه لیلاخ مهد علمای بلند نظر، دانشمندان تاثیر گذار، ادباء و هنرمندان مشهوری است، اظهار کرد: این منطقه از ویژگی‌های فرهنگی، آداب، رسوم و تمدن برجسته‌ای برخوردار است.

زارعی کوشا با بیان اینکه خوشبختانه در طول سالیان مختلف و دولت‌های قبلی در ادوار گذشته اقدامات خوبی در استان انجام و دستاوردهای بی نظیری کسب شده است، خاطرنشان کرد: به لطف الهی طی این دو سال و نیم تاکنون توجه دولت به استان کردستان ویژه و خاص بوده و توانسته‌ایم بخش عمده‌ای از پروژه‌های نیمه‌تمامی که قریب به دو دهه بر زمین مانده بود را تکمیل و به بهره برداری برسانیم.

وی اضافه کرد: همانگونه نعمت خط ریلی سنندج برای استان کردستان فراهم شد امید است بتوانیم ایستگاه قطار در دهگلان را تا پایان دولت سیزدهم تکمیل و به مردم عزیز تقدیم کنیم.

استاندار کردستان خط ریلی استان را از مزیت‌های این منطقه دانست و گفت:
این خط ریلی فقط یک صنعت و مسیر ریلی به عنوان انتقال مسافر و حمل و نقل نیست بلکه این ایستگاه فرصتی طلایی و مزیتی بی بدیل و فوق‌العاده گرانقیمت برای رونق و تحولات اقتصادی منطقه است.

زارعی کوشا افزود: ۵۰۰ هزار تُن محصول کارخانه سیمان کردستان از طریق این خط ریلی به شلمچه و کشور عراق منتقل می‌شود که این مهم برای سرمایه‌گذاری در حوزه‌های مختلف یک همت و مزیت ارزشمندی برای تشویق سرمایه گذاران در این استان است.
وی در ادامه با بیان اینکه ۵۰۰ هزار تُن محصولات کشاورزی استان در شهرستان دهگلان تولید می‌شود ، ادامه داد: با وجود تولید راهبردی گندم و تولیدات جالیزی و دیگر محصولاتی که این شهرستان قطب تولید آن است، نقش بسیار مهمی در تولید محصولات راهبردی دارد.

استاندار کردستان خاطرنشان کرد: در ابتدای دولت سیزدهم ظرفیت محصولات سردخانه ای استان ۳۰ تا ۳۵ هزار تُن بود اما بعد از ۲ سال امروز سردخانه‌های استان قریب به ۹۰ هزار تُن ظرفیت دارد که ۵۰ هزار تُن آن مربوط محصولات و تولیدات کشاورزی شهرستان دهگلان است.

زارعی کوشا رفع مشکل آنتن دهی تلفن همراه تعدادی از روستاها، فعال شدن اتاق عمل بیمارستان ، تکمیل درمانگاه، تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان را مطالبه مردم این شهرستان دانست و گفت: این امورات در اولویت و دستور کار مخابرات و دانشگاه علوم پزشکی قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه شهرستان دهگلان در تمامی ادوار در انتخابات مشارکت گسترده‌ای داشته‌ و تاثیر گذار بوده است، تصریح کرد: یقین دارم در انتخابات این دوره نیز با مشارکت حماسی به عنوان پشتوانه مردمی نظام و دولت پشتیبانی خود را از کشور نشان می‌دهیم تا قوت و قدرت نظام در محافل بین المللی تقویت کنیم و بتوانیم حماسه‌ای دیگر خلق کنیم.

استاندار کردستان با اشاره به اینکه مشارکت در انتخابات به عنوان بزرگترین قدرت و پشتوانه نظام جمهوری اسلامی، ایران را در معادلات جهانی قدرتمند می سازد، افزود: حضور مردم در انتخابات پشتوانه‌ای محکم و با صلابت برای صیانت از نظام است.