جمعه ۱۹ خرداد ۱۴۰۲ , ۱۷:۲۳:۳۳
avatar avatar avatar
نوشته شده در ۱۴۰۱/۱۰/۳ ساعت ۱۴:۵۸
لینک کوتاه مطلب:

برگزاری اولین جلسه شورای اقامه نماز شهرستان دهگلان

اولین جلسه شورای اقامه نماز شهرستان به ریاست فرماندار دهگلان و با حضور امام جمعه شهرستان، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان، رییس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، رییس هیات نظارت بر دبیر خانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان و اعضای شورای اقامه نماز شهرستان، در محل سالن جلسات فرمانداری دهگلان تشکیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان دهگلان، اولین جلسه شورای اقامه نماز شهرستان به ریاست فرماندار دهگلان و با حضور امام جمعه معزز شهرستان، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان، رییس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، رییس هیات نظارت بر دبیر خانه کانون های فرهنگی و هنری مساجد استان و اعضای شورای اقامه نماز شهرستان، در محل سالن جلسات فرمانداری دهگلان تشکیل شد.
در این جلسه حمید معتصمی فرماندار دهگلان و رئیس شورای اقامه نماز شهرستان دهگلان با بیان اینکه اقامه نماز یکی از ارکان اصلی و وظایف حکومت اسلامی است اظهار داشت: با توجه به ظرفیت فرهنگ‌ معنوی شهرستان باید بیشتر در راستای توسعه و ترویج فرهنگ معنوی نماز بهره برداری کرد. وی با تاکید بر اینکه نماز مهمترین فریضه و مناسک دینی است که خداوند واجب کرده است تصریح کرد اختصاص بهترین مکان ادارات به نمازخانه، عدم تشکیل جلسات اداری در زمان نماز و تشویق پرسنل به شرکت در نماز جماعت مورد توجه مدیران قرار گیرد.
رئیس شورای اقامه نماز با بیان اینکه برنامه راهبردی ترویج نماز در شهرستان به جد پیگیری می شود افزود: در این راستا پیوست نماز در تمامی ادارات و نهادهای دولتی بررسی و تکلیف می گردد. ایشان با تأکید بر اینکه از شاخص‌های ارزیابی مدیران ایجاد مکان مناسب برای اقامه نماز است گفت پژوهش کاربردی در حوزه نماز مدنظر مدیران مرتبط قرار گیرد و در قالب مسابقات، جشنواره و برپایی نمایشگاه در حوزه نماز در دستور کار قرار گیرد.

در ادامه ماموستا عبدالسلام محمدی امام جمعه شهر دهگلان با بیان اینکه انتظار می رود مدیران موضوع نماز را جزو اولویت های برنامه های خود قرار دهند فرمودند باید از امکاناتی که در اختیار مسئولان است برای توسعه و ترویج نماز استفاده شود.

در ادامه آقای گلباغی رئیس گروه قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان در خصوص عملکرد ادارات در ترویج نماز خاطر نشان کرد، ادارات عملکرد خود را در سامانه سجاده ثبت کنند، ایشان همچنین به تشریح وظایف دستگاه ها و ادارات در حوزه نماز پرداختند و افزودند مدیران دستگاه‌های اجرایی مرتبط با ابزارهای متنوع در اختیارشان در حوزه ترویج فرهنگ نماز تلاش کنند، به ویژه آموزش و پرورش که در جامعه مخاطب بسیاری دارد و باید در راستای تبیین فرهنگ نماز تلاش کند.

در ادامه جوانمردی دبیر شورای اقامه نماز شهرستان دهگلان با اشاره به ساختار تشکیلات و شرح وظایف ادارات در شهرستان دهگلان افزودند: با تاکید فرماندار و رئیس شورای اقامه نماز شهرستان نظارت بر میزان تحقق برنامه های مصوب دستگاه‌های اجرایی ذیل راهبردهای مصوب ستاد اقامه نماز به صورت رسمی و نظارت بر وضعیت برگزاری نمازهای جماعت ادارات، نگهداشت فضاهای اقامه نماز (مسجد یا نمازخانه ) و میزان حضور مدیران و کارکنان در صفوف نمازهای جماعت به صورت غیر رسمی در دستور کار جلسات آتی قرار دارد.
ایشان با اشاره به وضعیت عملکرد دستگاه ها، تهیه گزارش تحلیلی به همراه نقاط قوت، ضعف و ارائه راهکارهای پیشنهادی جهت اصلاح برنامه های ادارات عضو در دستور کار شورا قرار دارد.

در پایان احکام اعضای شورای اقامه نماز توسط فرماندار و امام جمعه دهگلان به اعضای شورا تقدیم گردید.

۳ دی ماه ۱۴۰۱